Aile Bakanlığı Personel Alıyor! 1474 Memur Personel Alımı Yapıyor
 1. Anasayfa
 2. Kurum İş İlanları

Aile Bakanlığı Personel Alıyor! 1474 Memur Personel Alımı Yapıyor

0

Aile Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı. Kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda toplamda 1474 memur alımı gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını ise 24 Nisan 2023 tarihine kadar yapabilecekler.

Aile Bakanlığı Personel Alımı Bilinmesi Gerekenler

Aile Bakanlığı personel alımı için ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu gibi farklı öğrenim durumuna mensup kişiler başvuru yapabilecek. Belirtilen toplam alım sayısı Türkiye genelindeki alım sayısını ifade edip mezuniyete göre alınacak toplam sayı ise şu şekilde:

 • İlkokul, Ortaokul, İlköğretim Mezunu: Hizmetli kadrosunda çalışmak üzere toplamda 425 personel alımı yapılacak.
 • Lise mezunu: Memur, Teknisyen, Çocuk Eğiticisi, Sağlık Teknisyeni, Hemşire, Puantör kadrosunda çalışmak üzere toplamda 750 personel alımı yapılacak.
 • Ön Lisans mezunu: Tekniker, Memur, Sağlık Teknikeri, Puantör kadrolarında çalışmak üzere toplamda 139 personel alımı yapılacak.
 • Lisans mezunu: Mühendis, Memur, Öğretmen, Psikolog, Sosyolog kadrolarında çalışmak üzere toplamda 160 personel alımı yapılacak.

Bu kapsamda personel alımı için uygun şartları taşıyan adaylar 11 Nisan ile 24 Nisan 2023 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler.

Aile Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

Aile Bakanlığı personel alımı başvurusu için adaylar sadece E-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Bu yüzden başvuru yapacak adaylar e-devlet şifresine sahip olmaları gerekiyor. Daha önceden şifre almış olanların yeniden şifre almalarına ise gerek bulunmuyor. Mevcut şifrelerini kullanarak sisteme giriş yaparak başvurularını yapabilirler. Daha önceden hiç e-devlet şifresi almamış olan adaylar ise PTT şubelerine giderek şifrelerini temin edebilirler.

Aile Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Aile Bakanlığı personel başvurusu yapmak isteyen adaylar belirli şartları yerine getirmek zorunda. Belirtilen şartlar ise şu şekilde:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını başvuru tarihi itibariyle tamamlamış olmak
 • Kamu haklarından herhangi bir şekilde mahrum olmamak
 • Görevini yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve bu durumun devlet hastanelerinden alınacak rapor ile teyit etmek
 • Herhangi bir suç kapsamında hükümlü olmamak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu  kapsamında 48’inci maddesinde belirtilmiş olan askerlik şartını taşıyor olmak
 • Tercih edilecek olan kadro ve pozisyonlar için belirlenmiş olan diğer şartları taşımak gerekmektedir.

Dikkat edileceği üzere adaylar için KPSS şartı aranmıyor. Bu kapsamda da KPSS puanı olmayan adaylar da yeterli şartları taşımaları halinde başvuru yapabilecekler.

Uygun şartları taşıyan adayların yerleştirilmeleri ise kura ile gerçekleştirilecek. Bakanlığın yayınladığı kılavuz kapsamında uygun şartlara sahip olan adaylar merkezi kura yöntemi ile yerleştirilecekler. Kurada asil olarak hak kazanmış adayların sonrasında farklı sebepler ile işe başlayamamaları halinde ise yedek listedeki sıralamaya göre yerleştirme yapılacaktır.

Aile Bakanlığı tarafından uygun pozisyonlar ve atama yapılacak iller hakkında bilgi almak için bakanlık web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru yaptığınız pozisyonun özel şartları bulunuyorsa bunları da karşıladığınızdan emin olmalısınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir