DSİ Personel Alımı Yapıyor Başvuru Tarihi ve Şartları
 1. Anasayfa
 2. Kurum İş İlanları

DSİ Personel Alımı Yapıyor Başvuru Tarihi ve Şartları

0

DSİ personel alımı yaparak kurum bünyesinde 908 sürekli işçi alımı yapacağını belirtti. Devlet Su İşleri tarafından yapılan açıklamada başvurular sona erdikten sonra talihliler noter huzurunda gerçekleştirilecek kura sonucuna göre belirlenmiş olacak.

DSİ Personel Alımı Kaç Adet Alıyor?

DSİ personel alımı kurumdan yapılan açıklamaya göre toplamda 908 olarak belirlendi. Türkiye’nin farklı illerinde yapılacak alımlar il bazlı olarak sayısal olarak değişiklik gösteriyor. Ancak toplamda açıklanan sayı son dönemlerde alınan en çok personel sayısına işaret ediyor.

DSİ Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

DSİ personel alımı başvurusu için İŞKUR Müdürlükleri veya İŞKUR’un web sitesi üzerinden adaylar başvurularını yapabilecekler.

DSİ Sürekli İşçi Alımı Şartları Neler?

DSİ sürekli işçi alımı için başvuru yapacaklar belirlenen şartları karşılamak durumunda. Bu şartlar ise şu şekilde:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Halihazırda herhangi bir sosyal güvenlik kurumu kapsamında yaşlılık, emeklilik ya da malullük aylığı almamak,
 • DSİ kapsamında halihazırda çalışmıyor olmak,
 • 7315 Sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında yapılan arşiv araştırması sonucu kapsamında atanmaya engel halin olmaması,
 • İşe gönderme hakkı kapsamında öncelikli olarak anılan adayların Yönetmelik kapsamındaki 5’inci maddedeki birinci fıkrasında belirtilmiş olan öncelikli durumların gösterilir belgeye sahip olmaları gerekmektedir. İşe gönderme kısmında öncelikli olma halinin yerleştirmede başvuru lehine tek başına bir hak oluşturmayacak olup diğer adaylarla aynı şartlar uygulanacaktır.
 • Görevini yapması için herhangi bir sağlık sorunu taşımamak.
 • Bu kapsamda da çalışmasına engel olmadığını gösterecek aklen ve ruhen sağlıklı olduğunu beyan eden belge, arazi şartlarında çalışması için herhangi bir sorun olmadığını ifade eden Devlet Hastanesi’nden alınan sağlık kurulu raporuna sahip olmak.
 • Sağlık Bakanlığı onaylı Psikoteknik merkezinden düzenlenen psikoteknik raporuna sahip olmak.
 • Başvuru esnasında kişinin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adresi temel alınacaktır.

DSİ Personel Alımı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

DSİ personel alım süreci ile ilgili olarak başvuracak adayların şu noktalara dikkat etmeleri gerekiyor:

 • İlan edilmiş olan kadrolara atanmaya hak kazanmış olan adayların belgeleri kontrol edilecektir. Bu yüzden belirtilen şartları kesinlikle taşımaları gerekmekte, ilgili şartları taşımamaları halinde ise adaylar yanıltıcı bilgi vermekten yasal işlem yapılacaktır. Şayet bu kişilerin atamaları yapılmış olsa dahi durum ortaya çıkması ile birlikte atamaları iptal edilecektir. Bu durumda ise yedek kadrodan yerine atama yapılacaktır.
 • Atamaları yapılan işçilerin 4 aylık deneme süreleri bulunmaktadır. Deneme süresi kapsamında görev tanımını yerine getirmekte zorlanan çalışanların iş sözleşmeleri feshedilecektir.
 • Kura çekimi 3 Mayıs’ta çekilecek olup asli ve yedek adaylar kura kapsamında belirlenmiş olacaktır.

DSİ personel alımı başvuru tarihi son olarak ise 22 Nisan 2023 olarak duyuruldu. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz kabul edilecektir. Adaylara ilave duyuru yapılmayacak olup kura sonucu DSİ web sitesi üzerinde duyurulacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir