İŞKUR’dan Nasıl İş Bulunur? İŞKUR İş İlanları Bulmak
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

İŞKUR’dan Nasıl İş Bulunur? İŞKUR İş İlanları Bulmak

0

İŞKUR’dan iş bulmak birçok kişinin sıklıkla araştırdığı bir konu haline gelmiştir. İŞKUR iş ilanlarını genellikle kendi resmi sitesinden güncel olarak sorgulamaya izin veren bir internet sitesi olarak bilinir. Ancak yalnızca sorgulama yapmak bu alanda iş bulmak adına yeterli olmayacağı gibi mutlaka detaylı bilgi edinmek ve başvuru gerçekleştirmek gerekmektedir.

İŞKUR’a Nasıl Üye Olunur?

İŞKUR platformu üzerinden iş bulmak için öncelikle bu platforma üye olmanız gerekir. Eğer herhangi bir üyeliğiniz yoksa sorgulama ile karşınıza çıkan pozisyonlara başvurmanız söz konusu olmayacaktır. Bunun yanı sıra üyelik işlemleri oldukça basittir ve yalnızca birkaç dakika içerisinde platforma üye olmanız mümkündür. Üyelik için e-devlet bilgilerinizi kullanabilir ve böylelikle bilgilerinizle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirsiniz.

İŞKUR En Çok Hangi Alanlarda İşçi Alıyor?

İŞKUR’dan iş bulmak için açılan pozisyonları takip etmeniz gerekir. Bu doğrultuda işsizliğin her geçen gün arttığı Türkiye’de İŞKUR tarafından en çok aranan işçi pozisyonlarının beden işçisi ve garson gibi servis elemanları olduğunu dile getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra İŞKUR;

  • Temizlik görevlisi,
  • Satış danışmanı,
  • Turizm ve otelcilik elemanı,
  • Makineci,
  • Elektrikçi,
  • Güvenlik görevlisi,
  • Büro memuru,
  • Çağrı merkezi müşteri temsilcisi kollarında da sıklıkla alım yapmaktadır.

Siz de İŞKUR platform üzerinden iş bulmak istiyorsanız belirli aralıklarla kendi şehriniz için açılan pozisyonları kontrol etmelisiniz. Kendiniz için uygun bir pozisyon olduğunu düşünüyorsanız üyeliğiniz ile giriş yaparak direkt olarak başvuruda bulunabilir ve böylelikle iş bulmayı mümkün hale getirebilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları Nasıl Görülür?

İŞKUR iş bulmak istiyorsanız öncelikli olarak üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerektiğini göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra internet şubesi üzerinden iş ilanlarına bakmak için buradaki  adresini tıklayarak ilanları görmeniz mümkündür.

Bu ilanlara tıkladığınız takdirde bulunduğunuz şehirde sizin için uygun olanı ilanların tamamı listelenecektir. Ancak bunun için öncelikle açılan sayfada çalışmak istediğiniz ülkeyi ve ili, ilan tarihini, mesleğinizi ve öğrenim durumunuzu girmeniz gerekir. Bu gibi bilgilere girdiğiniz takdirde karşınıza çıkan sonuçlar çok daha mantıklı olacağı için İŞKUR platformu üzerinden iş bulmanız çok daha kolay hale gelecektir.

İŞKUR farklı zamanlarda farklı istek ve ihtiyaçlara yönelik çeşitli pozisyonlarda iş ilanları açmaktadır. Eğer siz de İŞKUR’dan iş bulmak istiyorsanız bunun için mutlaka belirli periyodik aralıklarla açılan ilanlara ve pozisyonlara göz atmanız gerekir. Verilen linke tıklayarak sizlere sorulan soruları yanıtlayabilir ve ardından filtreleme gerçekleştirerek sizin için en uygun iş ilanlarını bir arada görebilirsiniz. Herhangi bir iş ilanına başvurduğunuz takdirde başvurunuz işverene yönlendirilecek ve eğer iş için uygun görülür iseniz gerekli yöntemler başlatılacaktır. Dolayısıyla son yılların en çok tercih edilen iş bulma platformlarından biri haline gelen iŞKUR  ile iş bulmak için mutlaka belirli aralıklarla açılan pozisyonları takip etmeniz önerilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir