Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımı 2023
 1. Anasayfa
 2. Belediye İş İlanları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımı 2023

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel Alımları 2023, İş Başvurusu ve İşçi Alımları Hakkında Detaylı Bilgiler

0

Trabzon Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımı 2023 yılı içerisinde devamlılığını sürdürmektedir. Trabzon Belediyesi bünyesinde oluşan personel eksikliğinden dolayı iş ilanları vermektedir. KPSS şartı gözetmeksizin memur, işçi, personel alımları yapılmaktadır. Belediyelerde insan kaynaklı, belediye bünyesine uygun pozisyonlar bulunmaktadır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımı her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. 2020-2021 yılından geriye kalmış olan eksik personeller 2023 yılında tamamlanmaya devam etmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

İş ilanları yapılırken internet siteleri üzerinden boş kalan kontenjanları görmek oldukça mümkündür. Eğer açık veya da boş kontenjan görürseniz internet üzerinden veya yüz yüz başvuru yapılması gerekmektedir.  Her iş alanında olduğu gibi belediyelerde çalışmakta oldukça rahat ve düzenli bir iş olarak sayılmaktadır. Peki, belediyede çalışma avantajları nelerdir?  Dersek şu şekilde sıralanır.

 • İşinin ehliyseniz çalışma hayatınız oldukça uzun olacaktır. Her iş yeri personel, işçi alımı yaparken kıdeme ve çalışma başarısını baz almaktadır.
 • Deneyimli olmanız gerekmemektedir. Lise mezunu veya da ortaokul mezunuysanız da belediyelerde rahatça pozisyon bulabilirsiniz.
 • Özgüvenli olduğunuzu karşıya geçirmenizde fayda vardır. Patronunuz sizin özgüveni yüksek bir birey olduğunuzu anladığı zaman size rahatlıkla güvenecektir.
 • İşinizi severek yapmanız oldukça değerlidir. Bir işi severek yapmak demak o iş yerinin başarısını artırmak demektir.

Tabi ki işe alınmak içinde birçok bilgi alınmaktadır. Şu bilgiler gerekli olacaktır;

 • Adınız ve soyadınız
 • Adresiniz
 • Kimlik bilgileriniz
 • Telefon numaranız
 • E-mail adresiniz bu bilgileri tamamen eksiksiz ve tam doldurmanız gerekmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu 2023

Trabzon belediyesi iş başvurusu 2023 her sene olduğu gibi bu senede faaliyet göstermektedir. Her meslek grubu için farklı koşullar olmaktadır. Sizden istenilen koşulları dikkatli bir şekilde dinlemeniz veya da öğrenmeniz gerekmektedir. Bazı bölümler ve işler için yeterlilik en üst seviye de yerini almaktadır. Trabzon belediyesinde çalışmak için dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Bu belge belediye de çalışmak istediğinizi gösteren bir belge olacaktır. Belediye bünyesi içinde birçok insan çalışmaktadır. Ülkemizde toplam üç tane belediye kurumu bulunmaktadır. Bunlar ise:

 • İl belediyeleri
 • İlçe belediyeleri
 • Büyükşehir belediyeleri

Bu üç grupta kendi bünyesi için personel alımı yapmaktadır. Gerekli şartları sağladığınız an kendiniz için uygun pozisyonda iş bulabilirsiniz. En çok istihdam sağlayan kurum ise Büyükşehir belediyeleri olmaktadır. Belediyelerin içerisinde müdürlükler de bulunmaktadır. Birçok alt birim olduğu için çalışma imkanı oldukça fazladır. Bu durum ise daha çok personel alımı yapmak anlamına gelmektedir. Belediyeler işçi alımı yaparken kendi sınavlarını yapmazlar. Bu yüzden de KPSS notunuz burada işinize yarayacaktır. Belediyelerde iş başvurusu dilekçenizi doldurduktan sonra ilk dikkate alınan sınav puanınız olmaktadır.

KPSS’den yeteri puanı aldıktan ve dilekçe doldurduktan sonra sözlü mülakata davet edilirsiniz. Sözlü mülakatınız da güzel geçtiği zaman işe alınmış olursunuz. Bu konu içinde belediye kendi bünyesi için çalışacak personel sayısını kendisi belirlemektedir. Belediye de sadece sözleşmeli olarak çalışılmaktadır. Kadrolu bir personel olmanız neredeyse imkansızdır.

Trazon Belediyesi Çalışan Hakları Nelerdir ?

Trabzon Belediyesi, işçilerine yönelik sendikal haklarını, ücret zamları ile sosyal hakların iyileştirilmesi aracılığıyla güçlendiriyor. Personel şirketinde çalışan işçilerine 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.

Birinc ve ikinci yıllar için ücret zamları, ilk altı aylar için %25, ikinci altı aylar için %5 olarak uygulandı. Üçüncü yıl içinse, ilk altı aylar için %5, ikinci altı aylar için %6 zam yapıldı.

Böylece, Trabzon Belediyesi sendikal haklarını güçlendirerek işçilerin maddi ve manevi haklarını koruyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon büyükşehir belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabı oldukça kolaydır. Belediyede çalışanlar iki gruba ayrılır. Kadrolu çalışanlar ve sözleşmeli çalışanlar olarak. Sözleşmeli çalışan olduğunuz zaman, sözleşme süresi dolunca yenilenmektedir. Bu iş başvurusu dilekçeleri de farklı müdürlüklere sunulmaktadır. Emlak ve istimlak müdürlüğü, park ve bahçe müdürlüğü, özel kalem müdürlüğü gibi birçok müdürlüğe başvuru yapılmaktadır. Trabzon belediyesi personel alacağı zaman internet sitesi üzerinden iş ilanlarını yayınlamaktadır. Tüm bu ilanlar takip ederek başvuru yapılmaktadır. Başvuru yapmak için sizden istenilen her bilgiyi eksiksiz ve doğru doldurmanız çok önemlidir. Başvurunuzun onaylanma süresi uzarsa veya hemen olursa size bilgi verilmesi için doğru girilmelidir.

İş başvuru dilekçesi yazılırken yapılması gerekenler ise şöyledir:

 • Dilekçeyi yazarken resmi bir dil kullanılmalıdır.
 • Hangi belediyeye başvuru yapılacaksa ( Trabzon belediyesi müdürlüğüne) o makama hitap edilmesi gerekmektedir.
 • Açıklama kısmına net ve detaylı ifadeler kullanıp, kibar cümleler kurmanız gerekmektedir.
 • Dilekçenizi bizzat elden teslim etmeniz sizin için artı puan olacaktır
 • Dilekçeniz değerlendirilmeye alınırken KPSS puanınız önemli yer alacaktır.
 • Eğer tüm bu şartlara uyum sağlarsanız mülakat yapılması için görüşmeye çağırılırsınız. Mülakattı da başarılı bir şekilde tamamladığınız an işe başlarsınız.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Talep Formuna ulaşmak için tıklayın.

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir