Antalya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımları 2022
 1. Anasayfa
 2. Belediye İş İlanları

Antalya Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımları 2022

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2022, İş İlanları, İş Başvurusu ve İşçi Alımı Hakkında Detaylı Bilgiler

0

Antalya Büyüşehir Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımları 2022 başvuruları hala devam etmektedir. Antalya Belediyesinde çalışmak isteyen tüm herkes sitede yer alan başvuru formunu doldurarak ilgili pozisyon için müracaat edebilir. Belediye bünyesinde çalışma şartları iyi olup güncel birçok kadro ve pozisyon mevcuttur. Kişi kendi tercihine uygun bir pozisyon seçmesi dahilinde başvuru yapabilmektedir.

Antalya şehri özellikle turizm açısından yaz aylarında nüfusu oldukça artmaktadır. Bu yüzden nüfusu artan bir ilde talepler sürekli olarak artmaktadır. Bazen sadece tatil amacıyla Antalya’ya gelen kişiler konum itibariyle şehri çok sevdiği için yerleşik bir düzene geçmektedir. Bu durumda kişilerin iş ihtiyacı oluşabilir. İşte bu noktada Antalya Büyükşehir Belediyesi iş alımları gerçekleştirmektedir.

Belediye işleri genel olarak diğer işlere nazaran daha rahat ve düzenli olduğu için talep edilmektedir. Artan talepler doğrultusunda ise belediye bu noktada iş ilanları vererek personel alımı yapmaktadır.  Yapılması gereken sadece ilgili pozisyona uygun şartları taşımanız ve bu noktada bir başvuru formu doldurmanız. Uygun şartları taşıyarak yaptığını başvurularda diğer adaylardan öne çıkmanız daha muhtemel olacak ve işi alma şansınız daha artacaktır. Bu yüzden başvuru formundaki her bilgili ve her soruyu eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlamanız gerekmektedir. Doğru cevaplanan her soru sizi işe bir adım daha yaklaştırmaktadır.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu 2022

Antalya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu 2022 yapmak isteyen birçok kişi bunun nasıl yapılması gerektiği hakkında bir fikre sahip olmamaktadır. Antalya Belediyesi kapsamında bulunan pozisyonlar için öncelikle kendinize uygun olanı belirlemeniz gerekmektedir. Bu pozisyona ait uygun olan yeterliliklerinizi de hesaba katmanız gerekir. Tüm iş başvurularında olduğu gibi kişiden bazı yetkinlikler istenir. Bu yetkinlikler sağlandığı zaman doğru başvuru yapılmış olur. Antalya Belediyesi iş başvurusu yapılacak iş kolları ise şu şekilde olmaktadır;

 • İtfaiye Görevlisi
 • Büro Görevlisi
 • Temizlik Personeli
 • Aşçı Yardımcısı
 • Sosyal Hizmet Uzmanı
 • Yardım Dağıtım Personeli
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitmeni Personeli
 • Öğretmen Yardımcısı
 • Zabıta ve Bekçi Personeli

 

Bazı işlerde sadece başvuru yeterli olurken bazı bölümlerde ise KPSS sınavı şartı aranmaktadır. Bu şart ise sınavdan 55 puan ve üzeri alınmasıdır. Diğer bölümlerde ise adli sicil kaydının temiz olması ve herhangi bir suça bulaşmamış olması gibi kriterlerin yerine gelmesi yeterlidir.

Bazı bölümlerin ise kendine ait sınavları olmaktadır. Özellikle Zabıta ve Bekçi Personeli gibi pozisyonlarda kurumun kendine ait sınavı bulunmaktadır. Gerekli puan yapıldıktan sonra kurumun kendince mülakatından geçen adaylar bu pozisyonda göreve başlayabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Analya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı
Analya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır? Sorusu oldukça merak edilmektedir. Bu bünyede belediyenin kendi sitesinde ilanlar oluşturulmaktadır. Belediyenin kendi şahsına ait kadrolar bulunmaktadır. Bu kadroya girebilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar;

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Kamunun sağladığı haklara sahip olmak
 • Adli sicil kaydının temiz olması
 • Askerlik şartının yapılması (Erkek adaylar için)
 • Kadroya ait eğitim ve gerekli belgelere sahip olmak,
 • KPSS sınavından 55 üzeri puan almak (Sadece geçerli kadrolar için)
 • İşe devamlılık açısından sorun yaratmayacak hastalıkların olması,
 • İtfaiye görevlisi için ekstra C sürücü belgesi bulunması.

Yukarıda bulunan şartlar sağlandığı takdirde Antalya Büyükşehir Belediyesine başvuru yapılmaktadır. Ancak bazı ilgili pozisyonlar için sadece yukarıdaki özellikleri taşımak yetmemektedir. Bazı bölümler için uygun eğitim düzeyi, gerekli yüksek eğitim belgeleri ve diplomaları gibi şartlar bulunmaktadır.

Beden işçisi ilanlarında ise detaylı olarak yukarıdaki yetkinliklerin dışında özellikle Antalya’da ikamet etmek gibi kesin şartları bulunabilir. Bu kıstaslara uygun kişilerin başvuruları özellikle iş alımı sırasında öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Çünkü işverenler gerekli yetkinliklere, belgelere sahip kişileri her zaman avantaj sahibi olarak görmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımı 2022 yılına dair tüm merak edilen detayları sizinle paylaştık. Bu noktada yapmanız gereken kendinize uygun bir iş kolu seçip, daha sonra bu iş koluna ait yetkinliklerinizin olması durumunda başvuru yapabilirsiniz.

Antalya Belediyesine ait bölümlerin iş ilanları ve kadro sayıları sürekli olarak güncellenmektedir. Sürekli olarak başvuruları takip edip müracaat edebilirsiniz. Siz de Antalya Belediyesi’nin bünyesinde çalışmak için güncel iş ilanlarını takip etmeyi unutmayın.

Antalya Belediyesi İş Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi iş başvurularını ve duyurularını takip etmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

İş Başvurusu ve Duyurular

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir