Türkmenistan İşçi Alımı ve İş İlanları 2023
 1. Anasayfa
 2. Yurt Dışı İş İlanları

Türkmenistan İşçi Alımı ve İş İlanları 2023

Yeni yılın trend aramaları arasına girecek olan Türkmenistan işçi alımı ve iş ilanları 2023 güncel bilgiler, elbette ki sizlerin de merak ettiği konulardan biri olacaktır.

0

Yeni yılın trend aramaları arasına girecek olan Türkmenistan işçi alımı ve iş ilanları 2023 güncel bilgiler, elbette ki sizlerin de merak ettiği konulardan biri olacaktır. Biz de sizlere bu konuda en iyi bilgi içeriğini sağlaması amacıyla bu yazıyı hazırladık ve yayına aldık. Bu içeriğimizi hem sizler okuyup gerekli bilgileri alabilirsiniz, hem de okuyup bilgilenmeleri için Türkmenistan iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlarınıza da gönderebilirsiniz. İçeriğimizin detay kısmına geçmeden önce, sizlere bu ülke hakkında bazı bilgiler sunmak isteriz. Türkmenistan, temel ekonomi kaynağı doğalgaza dayalı olan bir ülkedir. Yani kendileri doğalgaz sayesinde zenginleşiyor, gelişiyor ve farklı alanlara yatırım yapmaya başlıyorlar. Örneğin doğalgaz sektörünün gelişmesi ve bu alanda artan ihracat, Türkmenistan’ın inşaat sektöründe de önemli adımlar atmasını sağladı. Ve bu da ülkede daha fazla iş kolu oluşturduğu gibi, bu iş kollarında çalışacak olan personel gereksimini de ciddi oranda artırıyor.

Türkmenistan da artan personel ihtiyacını, tıpkı diğer ülkelerin de yaptığı gibi yurt dışından sağlamanın yollarını aramaktadır. Siz de ülkenin bu alandaki taleplerine karşılık olarak, Türkmenistan iş ilanları fırsatlarından faydalanarak, bu ülkede çalışmaya başlayabilirsiniz. Peki, Türkmenistan’da çalışmak için nereye başvurmalıyım, gerekli şart ve detaylar nelerdir? İşte tüm bu soruların cevabı…

Türkmenistan’da Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

Türkmenistan iş başvuru işlemleri, öncelikli olarak ülkenin önde gelen şirketleri ve bizzat hükümete yapılabilir. Bunun için de yine bu şirketlerin ve ülkedeki resmi web sitelerini takip etmeniz gerekmektedir. İhtiyaç duyulan işçi kontenjanları ve bu işçilerin çalışacakları iş pozisyonları, Türkmenistan iş başvuru formu ile birlikte detaylı bir şekilde belirtilecektir. Siz de kendi iş pozisyonunuzda bir kontenjan açılması durumunda, iş başvuru formunu doldurarak müracaat edebilirsiniz.

Diğer bir yöntem, ülkemizdeki çeşitli iş bulma siteleridir. Örneğin Türk işçi alan Türkmenistan şirketleri, direkt olarak bizim ülkemizdeki iş bulma sitelerinde iş ilanları yayınlayabilirler. Bu sayede, kendilerinin işçi bulması vs gibi işlemleri, çok daha kolay bir şekilde sağlanmış olur. Ve siz de bu web sisteleri üzerinden Türkmenistan iş başvurusu yaparak beklemeye geçebilirsiniz. Yine ülkemizdeki çeşitli iş bulma sitelerinde iş ilanı yayınlayan bu şirketler, bu iş ilanlarını yine aynı şekilde direkt olarak İŞKUR üzerinden de yayınlayabilmektedir. Hem sizler ve hem de şirketler için son derece güvenili bir devlet kurumu olan İŞKUR üzerinden de yine Türkmenistan iş başvuru formu doldurmanız mümkün.

Türkmenistan
Türkmenistan

Türkmenistan İşçi Alımı Şartları

Türkmenistan işçi alımı şartları arasında öncelikle o kişlerin iş becerilerine bakılır. Yani sizler, kesin bir şekilde müracaat etmiş olduğunuz iş pozisyonu konusunda bilgili ve uzman olmalısınız. Onun haricinde, personel adayının sabıka kaydı da yine Türkmenistan devleti açısından oldukça önemlidir. Sonuçta daha önce büyük suçlar işlemiş olan bir kişiyi hiçbir devlet bünyesinde istemez. Resmi belgeler olarak, Türkmenistan çalışma izni, oturma izni ve vize işlemlerinizi de eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekir. Ayrıca ülkeye gelmeden önce, çalışacağınız şirketle anlaşarak iş pozisyonunuzu da önceden ayarlayıp, ülkeye o şekilde giriş yapmalısınız. Hatta yine anlaşmış olduğunuz şirket tarafından ülkenin resmi kurumlarına, sizin Türkiye’den buraya çalışmak için geleceğinizin bildirilmesi de gerekir.

Kimler Türkmenistan’da Çalışabilir?

Türkmenistan, personel açığı olan her türlü sektörde işçi alımı yapmaktadır. Yani ülkedeki çalışma şartlarını yerine getiriyor olmakla birlikte, bir de üstüne önemli iş pozisyonlarında çalışabilecek durumda olursanız, bu ülkede iyi bir iş bulma olasılığınız çok yüksek olacaktır. Sadece dönemsel olarak Türkmenistan’da en çok hangi sektörde personel ihtiyacı vardır, onu araştırıp kontrol etmelisiniz.

Türkmenistan’da En Çok Aranan Meslekler Hangileridir?

Türkmenistan personel alımı kapsamında bu ülkede en çok aranan meslekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tarım işçisi
 • İnşaat ve emlak işçisi
 • Depo ve Perakende işçisi
 • Otomotiv ve bilişim endüstrisi
 • Finans ve muhasebe sektörü
 • Ağır vasıta şoförü
 • Enerji sektöründe çalışacak işçiler
 • Mühendis
 • Doktor
 • Öğretim görevlisi

Siz de bu ve benzeri iş pozisyonlarında görev yapabilecek durumdaysanız, Türkmenistan işçi alımı olanaklarından faydalanarak bu ülkede çalışabilirsiniz.

Türkmenistan dini inancı nedir?

Türkmenistan’da yaşayan insanların %90’ı Müslüman %7 Hristiyan ve %3 diğer dinlerden oluşmaktadır.

Türkmenistan zengin mi?

Türkmenistan son 10 yılda dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olarak yerini almıştır.

Türkmenistan Asgari Ücret ne kadar?

Türkmenistan Asgari Ücreti 2023 yılında 740$ olarak güncellenecektir.

Türkmenistan hakkında daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir