Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Yapıyor
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Yapıyor

0

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında kurum bünyesinde görev alacak personel alımı yapılacağı belirtildi. Toplamda farklı kadrolar için 4538 personel alımı gerçekleştirilmiş olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı; aşçı, temizlik görevlisi, şoför ve güvenlik görevlisine yönelik yapılacak. Bu kapsamda aşçı ve güvenlik görevlisi kadroları için ön lisans, temizlik ve şoför kadroları için ise ortaöğretim mezunu olmak gerekiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı şartları ise şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından hiçbir şekilde mahrum olmamak,
  • 2022 yılı KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93; ortaöğretim mezunları (Lise veya dengi okul) için KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak,
  • Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik yönünden herhangi bir ili taşımamak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Görevini yapmak için herhangi bir sağlık sorununun olmaması,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak
  • Güvenlik kadrosu için halihazırda geçerliliği olan güvenlik görevlisi belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Başvurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvurusu için 25 Nisan – 5 Mayıs 2023 tarihleri arasında Diyanet web sitesi üzerinden online başvuru yapılacaktır. Online başvuru yaparken adayların mevcut bilgileri de sistemden alınacağı için öğrenim durumu gibi bilgiler otomatik olarak sistem tarafından aktif edilecektir.

Yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar bilgilerini ise mezun oldukları üniversiteler aracılığıyla sisteme kayıt ettirebilirler. Bu kapsamda öğrenim bilgilerinde eksiklik ya da hata olan adayların başvuru işlemlerini son güne bırakmadan eksikliklerini tamamlayarak yapmaları yararlı olacaktır.

Ortaöğrenim mezunu adaylar için eğitim bilgileri sistemden eksik çıkıyorsa mezun oldukları okul veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuru yaparak eğitim bilgilerini sisteme girmelerini / güncellemelerini talep etmelidir.

Bunların yanı sıra güvenlik ve şoför kadroları için gerek güvenlik ruhsatı gerekse de ehliyet belgelerinin de ibraz edilmesi gerektiğinden adaylar bu belgeleri başvuru esnasında sisteme yüklemek zorundadır.

Adayların sisteme hatalı bilgi girmeleri veya yanlış belge yüklemeleri halinde başvuruları geçersiz kabul edilecektir. Adayların girmiş oldukları 2022 KPSS’den almış oldukları puan da ÖSYM verileri üzerinden sistem tarafından otomatik olarak çekilecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir