Milli Savunma Bakanlığı 30 Bin Personel Alacak
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

Milli Savunma Bakanlığı 30 Bin Personel Alacak

0

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yakın zamanda kurum bünyesinde görev alacak toplamda 30 bin personel alımı yapılacağı belirtildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamada personel alımına yönelik çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Detayları

Milli Savunma Bakanlığı tarafından toplamda 30 bin 62 personel alımı yapılacağına yönelik Hulusi Akar’dan açıklama geldi. Her ne kadar Bakanlık tarafından henüz resmi açıklama yapılmamış olsa da Akar tarafından çalışmaların sürdüğüne yönelik bilgi verildi. Bu kapsamda da personel alımına dönük olarak ilerleyen günlerde açıklama yapılması bekleniyor.

MSB personel alımına yönelik Akar şu ifadeleri kullandı: “Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, işçi, askerî öğrenci ve sözleşmeli er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan’da yapılacak askerî öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmaları başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Millî Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde ve ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz.”

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı için net tarihin ilerleyen günlerde kurum tarafından duyurulması bekliyor. Şimdilik henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Fakat MSB personel alımının başvurularının 2 Nisan 2023 Pazar günü gerçekleştirilmiş olan MSÜ Sınavı sonrasında yapılması bekleniyor.

Hangi kadrolarda personel alımının yapılacağına yönelik de yine açıklamaların ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor. Subay, astsubay, sözleşmeli er, askeriye işçisi, devlet memuru ve sivil personel kadrolarında ise alım yapılması planlanıyor.

MSB Personel Alımı Şartları Neler?

MSB personel alımı şartlar ise şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Affa uğranılsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
  • Milli Güvenlik Kurulu kapsamında milli güvenliğe yönelik faaliyette bulunmamak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içinde olmamak, örgütlere yardım etmemek, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemek için kullanmamak,
  • Kamusal haklardan mahrum olmamak,
  • Halihazırda herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik ya da malullük aylığı almıyor olmak gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir