OGM 1128 Orman Muhafıza Memuru Alacak
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

OGM 1128 Orman Muhafıza Memuru Alacak

0

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak, Türkiye genelinde 1128 personel alımı yapmaya başladı. Başvurular 14 bin TL maaşla işe başlayacak olan orman muhafaza memurları için açılmıştır.

OGM Orman Muhafızı İş Başvurusu

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak olan 1128 sözleşmeli orman muhafaza memuru alımı için başvurular belli bir tarih aralığında alınacaktır. Başvurular 26 Ocak – 6 Şubat 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSSP93 puan türünden en az 65 puan alması gerekmektedir. Başvurular kabul edilen adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak.

OGM 1128 Orman Muhafızı Personeli Alacak

Orman Muhafızı Personeli Olma Şartları

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak olan 1128 sözleşmeli orman muhafaza memuru alımı için başvurular kabul edilen adayların 2022 yılı KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucuna göre yapılacaktır. Sıralama sonucunda belirlenen pozisyon sayısının 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

Sözlü ve uygulamalı sınavlar Adana, Antalya, Mersin, Muğla ve İzmir illerinde kurulması planlanan Sınav Merkezlerinin bir veya birkaçında yapılacak olup, adayların isimleri, sınava katılacakları yer, tarih ve saati Orman Genel Müdürlüğü internet adresinde (www.ogm.gov.tr) duyurulacaktır. Orman Muhafıza Memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınavların ilk başlangıç tarihi 01/03/2022 olarak öngörülmektedir. Adayların sınava gelirken yanlarında fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmaları zorunludur.

Orman Muhafızı Sınav Merkezleri

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak sözlü ve uygulamalı sınavda, ataması yapılacak olan 1128 kadronun 4 katına kadar (4512) aday katılacak. Sınav merkezleri, İzmir, Adana, Mersin, Antalya ve Muğla şehirlerinde kurulacak. Ancak, eğer daha fazla sınav merkezi açılması gerekirse, kurumun internet sitesinde duyurulacak ve adaylar bilgilendirilecektir.

OGM Personel Alımı Sınav Konuları

  • Sözlü sınav konuları arasında genel kültür, 10 puan verilecektir.
  • Uygulamalı sınav konuları arasında;
  • Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar, 20 puan verilecektir.
  • Amenajman planı ve harita okuma bilgisi, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemleri, orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine yönelik uygulamalar, 15 puan verilecektir.

Devlet Su İşleri bünyesine alınacak 1273 personel alımı ilanı için tıklayınız.

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir