Türkiye Uzay Ajansı Personel Alımı 2023
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

Türkiye Uzay Ajansı Personel Alımı 2023

0

TUA Memuru Alımı Yapacak!

Türkiye Uzay Ajansı, Uzay Teknolojileri uzman yardımcısı olarak istihdam edilmek üzere 10 personel alımı yapacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adayların belirlenmiş bölümlerden mezun olması ve yapılacak sınavdan istenen notu alması gerekmektedir.

Başvurular online ortamda yapılabilir. Bu 10 kişi için kadro verilecek ve ilerleyen dönemde uzay teknolojilerine yönelik uzman olarak yetiştirilecektir. Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı tarafından yapılacak olan bu alımlar, Genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak ve 9 farklı alanda gerçekleştirilecektir.

Uzay Ajansı Hangi Bölümlerde Personel Alımı Yapacak?

Türkiye Uzay Ajansı, Uzay Teknolojisi uzman yardımcısı pozisyonunda yer almak isteyenler için 10 farklı meslek dalından personel alımı gerçekleştirecektir. Bu pozisyonlar için Harita malzeme mühendisliği, Kimya, Bilgisayar, Elektronik, Mekatronik ya da Fizik alanlarından 1 kişi, Uluslararası ilişkiler ve Siyaset bilimi alanından 1 kişi, Uzay mühendisliği bölümü ve Havacılık bölümünden 2 kişi olmak üzere toplamda 10 adet uzman yardımcısı talep edilmektedir.

Türkiye Uzay Ajansı Personel Alımı 2023

Türkiye Uzay Ajansı Başvuru Şartları

Türkiye Uzay Ajansı için yapılacak memur alımında adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları karşılaması beklenir. Ayrıca, adayların 2022 yılında yapılan KPSS’den Mühendislik alanları için en az 70 puan almış olması, ilgili alanlarından en az dört yıllık eğitim veren bölümlerin mezunu olması, son iki yıl içinde YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış veya dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından kabul edilen belgeye sahip olması, ve 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması beklenir.

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan alınan en yüksek puanlar dikkate alınarak yapılacak olan sıralamaya göre, ilan edilen kadro sayısının en çok dört katı kadar aday, ön değerlendirme sonucunda başvurusu onay alanlar arasına girecektir. Bu adaylar, Sınav Kurulu tarafından yapılacak olan ön değerlendirme sonucunda, giriş sınavına hak kazanacaktır.

Uzay Ajansı Başvuru Formu

Başvurular 23/01/2023 – 06/02/2023 tarihleri arasında Türkiye Uzay Ajansı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda alınacaktır. Posta veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, ilan edilen unvan sayısının dört katı kadar aday belirlenir ve adayların KPSS puan türü/puanı ve tercihlerine göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yaptıkları tercih sıralaması dikkate alınarak tercih etmiş oldukları kadro unvanına ilişkin talep edilen lisans bölüm alanlarından sadece birinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Devlet Su İşleri (DSİ) 1273 Personel Alımı 2023 yazısına ulaşmak için tıklayınız.

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir