TAİ İş Başvurusu ve Personel Alımı 2022
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

TAİ İş Başvurusu ve Personel Alımı 2022

0

TAİ İş Başvurusu ve Personel Alımı 

TAİ TUSAŞ, gelen iş başvurusu taleplerini değerlendirmekte ve bu doğrultuda bünyesine yeni personel alımı yapmaktadır. Siz de Türk Havacılık ve Uzay A.Ş’de çalışmak istiyorsanız, TAİ iş başvurusu ve personel alımı şartları konusunda vermiş olduğumuz güncel bilgilendirmeleri sonuna kadar okuyabilir ve iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

TAİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 

1973 yılında kurulan, Türk Havacılık ve Uzay A.Ş’nin kısaltması olan TAİ, ülkemizin savunma sanayisi alanında önde gelen kurumları arasında yer alır. TAİ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulup faaliyete geçtikten sonra ülkemizin savunma sanayisine çok ciddi anlamda katkı sağlamakla birlikte bu alanda birçok yeniliğe de imza atmayı başarmıştır. Dünyanın en büyük uçağı olan Airbus A380 ve birçok askeri nakliye aracı için gerekli olan parçalar TAİ tarafından üretilmektedir. Genel merkezi Ankara’da bulunan ve bünyesinde 10.000’den fazla çalışanı bulunan TAİ, ihtiyaç doğrultusunda farklı pozisyonlarda çalışabilecek personel alımı yapmaktadır. Siz de TAİ iş başvurusu ile bu şirketin bir çalışanı olabilirsiniz. Peki, TAİ iş başvurusu nasıl yapılır?

 

TAİ İş Başvurusu ve İşe Alım Süreci şu şekildedir;

  • Başvuru: Şirketin resmi web sitesinden iş başvurusu yapılır.
  • Ön Değerlendirme: Aday tarafından yapılan iş başvurusu, şirketin yetenek kazanımı uzmanları tarafından kontrol edilir.
  • Online Değerlendirme: İş başvuru formu dolduran ve şirket tarafından uygun bulunan adaylar, online değerlendirmeye tabi tutulur. Bu değerlendirme, video mülakat, kişilik envanteri, genel yetenek testi ve İngilizce testi gibi konularda olur.
  • İnsan Kaynakları Değerlendirmesi: Online değerlendirme sürecini de olumlu sonuç ile tamamlayan adaylar sonraki süreçte insan kaynakları değerlendirmesine alınır. Bu süreçte, tecrübeli adayların daha önce çalışmış olduğu şirket yetkilileri ile iletişime geçilerek kendileri hakkında bilgiler alınır.
  • Teknik Değerlendirme: İnsan kaynakları değerlendirmesinden de olumlu bir sonuç alan adaylar, şirketin kendileri için belirlemiş olduğu alanda teknik yetkili kişiler tarafından eksik mülakata alınır.
  • Teklif: Tüm süreç ve değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan adayların şirket içi onay süreçleri başlar ve bu süreç dahilinde kendilerine bir iş teklifi yapılır.
  • İşe Başlangıç: Adayın iş serüveni başlanır ve oryantasyon sürecine dahil edilir.

 

TAİ iş başvurusu yapmak için şirketin resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Çünkü TAİ iş pozisyonları diğer meslek gruplarına göre çok daha önemli ve seçici pozisyonlar olduklarından ötürü, bu doğrultuda çeşitli iş bulma web sitelerine personel alımı ilanı verilmemektedir. Bu da TAİ’de çalışmak isteyen aday başvurularının sadece şirkete ait web sitesi üzerinden yapılabileceğini gösterir. TAİ resmi web sitesinin insan kaynakları departmanını ziyaret ettiğinizde hangi pozisyonlarda iş alımı ve bu alımlar için istenen şartları rahatlıkla görebilirsiniz.

Tai Personel Alımı
Tai Personel Alımı

 

TAİ İş İlanları 

TAİ iş ilanları, resmi web site haricinde farklı bir mecrada yayınlanmadığı için bu konuda sizlere daha farklı bir bilgilendirme yapmak isteriz. Ve vereceğimiz bilgiler, TAİ şirketinin personellerinde olmasını istediği özellikler ve personellerin bu özellikler doğrultusundaki iş faaliyetleri üzerinedir. İnsanı var olan en değerli varlık olarak kabul eden TAİ, daima tüm çalışanların memnuniyetlerinin sağlandığı bir iş serüveni sürdürmeyi hedefler. Ve TAİ’de bölümler, çalışanlar ve çalışanların aileleri daima el üstünde tutulur.

Bu doğrultuda;

  • Şirket ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için nitelikli iş gücüne erişimi sağlayan veri tabanının oluşturulması, bu alandaki personellerin tam konsantre şekilde çalışması.
  • İş pozisyonlarına konusunda uzman, motivasyonu yüksek, yenilikçi ve değişime açık kişilerin getirilmesi.
  • Personellerin işe alımı, ücretlendirmesi, performans takibi, kariyer, yetenek yönetimi ve eğitimi gibi tüm insan kaynakları süreç sistemlerinin iyi bir alt yapı ve gelişmişlik dahilinde ilerlemesi.
  • Personellere sunulacak sosyal imkanları ve hakları piyasanın üzerinde tutarak, şirketi daha tercih edilebilir bir konuma getirmek.
  • Personeller arası etkili iletişimi, yaratıcılık ve yenilikçilik ortamını sağlayarak şirket hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırmak.
  • Sistemli teknik eğitimlerin yanı sıra eşitli kişisel gelişim programları düzenleyerek diğer personellerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak.
  • ARGE – Teknoloji stratejileri dahilinde personel verimliliğini artırmak ve bu doğrultuda çeşitli gelişim programları oluşturmak.
  • Çalışma ortamı dahilinde etkin İş Sağlığı ve Güvenliğini oluşturmak.

TAİ Personel Maaşları 2022

TAİ personel maaşları, kişinin aile durumu ve çocuk sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yine, TAİ personellerinin pozisyon, mezuniyet, yetenek alanı ve farklı özelliklerine göre değişiklik gösteren maaşlar en az, en düşük memur maaşı olan 4.480 TL’nin üzerinde ve 29.225 TL arasındadır.

TAİ Çalışma Şartları 2022

TAİ personeli olarak görev yapmak için öncelikle iş pozisyonuna göre belirlenen kriterleri taşıyıp gerekli şart ve koşulları yerine getiriyor olmak gerekmektedir. Bu gereksinimlerin başında yeterli mezuniyet gelmekte olup, yine bu gereksinimlerin sağlanması durumunda kişi TAİ şirketi tarafından çeşitli mülakatlara alınır. Ve tüm mülakatların başarıyla tamamlanmasının ardından, artık bir TAİ çalışanı olarak göreve başlayabilirsiniz.

TAİ İş Başvuru Formu

Tai iş başvuru formunu doldurmak ve açık pozisyonları görmek için aşağıdaki butona tıklayın.

TAİ İş Başvuru Formu

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir