ASDEP Personel Alımı 2023
  1. Anasayfa
  2. Kurum İş İlanları

ASDEP Personel Alımı 2023

0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile ASDEP faaliyetlerine başlamıştır. ASDEP 2017 yılında 1500, 2018 yılında 1500 personel alımı yaparak hizmetlerine hız katmıştır. Aile Bakanlığı ASDEP personel alımı 2023 yılında da yapacak mı? ASDEP personeli alımı şartları nelerdir? Aile bakanlığı ASDEP ile ilgili ayrıntılar haberimizin devamındadır.

ASDEP PERSONEL ALIMI 2023 ŞARTLARI

ASDEP alımlarında Aile bakanlığı tarafından genel ve özel şartlar belirlenmektedir. Üniversitelerin hangi Bölümlerinden alınacağını ve  lisans KPSS puan türünden baraj puan belirleyerek başvurularını almaktadır.

KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak,

 Yaş kriteri olarak 65 yaşını bitirmemiş olmak,

Emeklilik aylığı almıyor olmak,

657 sayılı Devlet memurları kanunun sözleşmeli personel hükümlerine aykırı durumu olmamak.

ASDEP Personel Alımı 2023
ASDEP Personel Alımı 2023

ASDEP PERSONEL ALIMI HANGİ BÖLÜMLERDEN BAŞVURABİLİR?

 Üniversitelerin Lisans düzeyinde alım yapılacak bölümler;

Sosyal Hizmetler,

Psikoloji,

Çocuk Gelişimi,

Rehberlik,

Psikolojik Danışmanlık,

Sosyoloji,

Aile ve Tüketici birimlerinden mezun olmak gerekmektedir.

ASDEP PERSONEL ALIMI KPSS TABAN PUANLARI

ASDEP 2022 – Aile ve Tüketici Bilimleri – 62,511 puan

ASDEP 2022 – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık – 83,755 puan

ASDEP 2022 – Çocuk Gelişimi 70,938 puan

ASDEP 2022 – Sosyoloji – 80,638 puan

ASDEP Personel Alımı

ASDEP PERSONEL ALIMI

ASDEP personel alımı 2023 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi Aile bakanlığı tarafından yayınlanan kadro sayısının 4 katı ya da 5 katı kadar adayı KPSS puanına göre en yüksek puandan itibaren sıralayarak belirlenen sayıda ki adayı Sözlü mülakat için ilan ile duyurmaktadır.
ASDEP personel alımı 2023 yılı için resmi açıklama Aile bakanlığı tarafından henüz gelmedi. Bakanlık tarafından ilan yayınlandığında sitemiz üzerinden tarih ve ayrıntılar bildirilecektir.

ASDEP AÇILIMI NEDİR? ve ASDEP NE  İŞ YAPAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ASDEP ‘Aile Sosyal Destek Programı’ 81 ilde hizmetlerine devam etmektedir.

Ailelerin ve bireylerin ihtiyaçlarının tespiti, sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarını belirlemek, diğer kamu kurumlarının hizmetinden yararlanmalarını sağlamak ayrıca bu  süreçte rehberlik ve danışmanlık yaparak  yaşam koşullarını iyileştirme çabasıyla faaliyet gösterir.

Asdep kimler başvurabilir?

Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinden mezun ve mezun adaylar başvurabilir.

Asdep hangi meslekler var?

Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji meslekleri vardır.

Asdep KPSS şartı var mı?

KPSS P3 puan türünden en az 60 puan alan adaylar başvurabilir.

ASDEP Hakkında daha fazla bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.aile.gov.tr/sss/aile-ve-toplum-hizmetleri-genel-mudurlugu/asdep/

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir