Amerika İşçi Alımı ve İş İlanları 2023
 1. Anasayfa
 2. Yurt Dışı İş İlanları

Amerika İşçi Alımı ve İş İlanları 2023

Amerika işçi alımı ve iş ilanları 2023 yılında da devam edecektir. Birçok ülkeden yüzbinlerce kişi, mevcut yaşam düzeylerinden duydukları memnuniyetsizliklerden ötürü farklı ülkelerde iş imkanları yakalama çalışıyor.

0

Amerika işçi alımı ve iş ilanları 2023 yılında da devam edecektir. Birçok ülkeden yüzbinlerce kişi, mevcut yaşam düzeylerinden duydukları memnuniyetsizliklerden ötürü farklı ülkelerde iş imkanları yakalama çalışıyor. Ve bu kişilerin de gitmeyi en çok istediği ülkelerden biri olan ABD ise yüksek refah seviyesi ve birçok farklı konudaki iş olanakları ile dünyanın önde gelen coğrafyaları arasındadır. Durum böyle olunca Amerika’da çalışma şartları nelerdir, Amerika’da nasıl çalışırım, Amerika işçi alımı ve iş ilanları nerede yayınlanır gibi soruların aranma hacmi de yükseliyor. Biz de sizlere bu konuda yardımcı olmayı istemekle birlikte, Amerika’da çalışmak için aranan şartlar ve başvuru koşullarını anlattık. İşte, Amerika’da çalışmak isteyen okurlarımıza özel hazırladığımız içeriğin detay kısmı…

Amerika’da Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

Amerika’da çalışmak istiyorum diyen bir kişi, öncelikle bu konuda geniş kapsamlı bir araştırma yapmalıdır. Ve iş aramaktan ziyade önceliği, Amerika ülkesine gidip orada yaşam sürebilmek adına vize, vatandaşlık ve çalışma izni gibi temel hususların halledilmesi gerekir. Tüm bu işlemler hallolduktan sonra ise Amerika iş ilanları 2023 yılı en güncel başvurular arasından farklı iş pozisyonları aranabilir. Sizlerin Amerika’ya ilk defa gideceğini ve orada da çok üst düzey tanıdıklarının olmadığını varsayarsak, yine bu ülkedeki çalışma hayatınız da temel düzeyden başlayacaktır. Yani ilk seferde çok iyi bir iş pozisyonu beklemekten ziyade, sabırlı olmayı ve çalışarak zamanla iş pozisyonunuz dahilinde bir yükseliş kovalamayı ilke edinmelisiniz.

Amerika sınırları içerisinde faaliyet gösteren Türk firmaları mevcuttur. Bu firmalar, ülkemizden gelecek olan Türk personellere de daima ılımlı yaklaşır ve onları işe almak isterler. Bu, hem ABD’ye gidip orada çalışmak isteyen vatandaşlarımız ve hem de onlara istihdam sağlayacak olan Türk firmaları için ciddi bir avantajdır. Öte yandan, yine yurt dışından personel alan ABD firmaları da sizlere iş vermek isteyecektir. Genel olarak bir başvuru sürecine ilerlemek istediğinizde ise işçi alımı yapan ABD şirketlerinin isimlerini öğrenip bunu bir liste haline getirmenizi öneririz. Daha sonrasında ise tüm şirketlerin web sitelerine giriş yapıp, oradan da iş başvurusu yaparak beklemeye geçebilirsiniz. Öte yandan, iş bulma siteleri üzerinden de Amerika iş başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu konuda güvenilir bir alternatif arıyorsanız, sizlere İŞKUR’u önerebiliriz. İŞKUR Amerika iş ilanları üzerinden yapacağınız başvurular da yine sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

Amerika İşçi Alımı
Amerika İşçi Alımı

Kimler Amerika’da Çalışabilir?

Amerika’da çalışmak için her yıl farklı ülkelerden milyonlarca kişi müracaat ediyor. Elbette ki tüm bu kişiler arasından bir seçim yapılması ve ABD ülkesine en faydalı olacak kişilerin işe alınması hedeflenir. İyi eğitim almış, iş becerisi yüksek, sabıka kaydı olmayan, yaşı genç, yabancı dili olan, yetenekli ve kolay uyum sağlayabilen kişiler, Amerika iş başvurusu sürecinde daima ön planda tutulur. Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz ABD’de kolayca iş sahibi olabilirsiniz. Öte yandan, her ülkede olduğu gibi Amerika’da da bazı meslek gruplarında ciddi ölçüde personel eksikliği görülebiliyor. Ve bu durumda da yine yurt dışından personel alımlarında bu pozisyonlarda çalışabilecek kişilere önem verilebilir. Eğer siz başarılı bir itfaiye personeliyseniz ve Amerika’da da bu iş pozisyonu dahilinde personel açığı varsa, işe alınmanıza kesin gözüyle bakabilirsiniz. Yine bu tip durumları da detaylıca araştırıp, ABD iş başvurusu işleminizi ona göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Amerika’da Yapabileceğiniz 5 İş

Amerika’Da En Çok Aranan Meslekler Hangileridir?

Amerika’da en çok aranan meslekler hangileridir diye soracak olursanız, size bu konuda birçok örnek verebiliriz. Ve tüm bu meslekleri bir liste haline getirecek olursak, bir yılda kazandıkları paraya göre şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Göz Doktoru – 90 Bin Dolar
 • Avukat – 80 Bin Dolar
 • Finans Müdürü – 85 Bin Dolar
 • Eczacı – 100 Bin Dolar
 • Petrol Mühendisi – 130 Bin Dolar
 • Bilgi Sistemleri ve Bilgisayar Yöneticisi – 130 Bin Dolar
 • Psikiyatrist – 195 Bin Dolar
 • Ortodontist – 225 Bin Dolar
 • Pilot – 250 Bin Dolar
 • Cerrah – 500 Bin Dolar
 • Anestezi Uzmanı – 250 Bin Dolar
 • İtfaiye Personeli – 150 Bin Dolar
 • Öğretmen – 80 Bin Dolar

Bunlar, Amerika’da çalışacak vasıflı personel maaşlarıdır. Yani siz bu meslek gruplarından herhangi birinde uzmansanız, veya da yine vasıflı olarak bu meslek gruplarına yakın konumda bir iş yapıyorsanız, ABD’de yıllık kazanacağınız ücret de ortalama olarak bu seviyelerde olacaktır. Şimdi de Amerika’da en çok aranan vasıfsız meslekler ve kazandıkları yıllık ücretlere bakalım

 • İnşaat İşçiliği – 60 Bin Dolar
 • Barmen – 50 Bin Dolar
 • Garson – 45 Bin Dolar
 • Taksici – 50 Bin Dolar
 • Kurye – 55 Bin Dolar
 • Komi – 35 Bin Dolar
 • Tır Şoförlüğü – 250 Bin Dolar

ABD Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’deki Konsolosluklar üzerinden iş başvurusu yapmak için tıklayınız.

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir