Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Açılış Kapanış Saati 2023
  1. Anasayfa
  2. Açılış & Kapanış Saatleri

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Açılış Kapanış Saati 2023

0

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2023

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2023 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi devam etmektedir. Ziraat bankası açılış saatleri ve öğlen arası gibi merak edilen soruların cevabı aşağıda mevcuttur. Gerekli araştırmalar yapılarak Ziraat Bankası 2023 çalışma saatleri hakkında bilgiler sizlere sunulmuştur.

Ziraat Bankası Tarihçesi

Ziraat Bankası, 1863 yılında Osmanlı Devleti tarafından kurulmuştur. Banka, o dönemde Osmanlı Devleti’nde tarım ve hayvancılık sektörlerinin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük devlet bankasıdır ve bugün Türkiye genelinde yaklaşık 1733 şubesiyle hizmet vermektedir. Ayrıca bankanın Yurt Dışında da 25 Şubesi bulunmaktadır. Banka, müşterilerine kredi, mevduat, özel finansman, sigorta ve emlak hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, banka müşterilerine çeşitli bankacılık ürünleri, özel bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri de sunmaktadır.

Ziraat Bankasının Kaç Şubesi Var?

Türkiye Bankalar Birliği tarafından sağlanan bilgilere göre Ziraat Bankasının kaç şubesi olduğunun cevabı Yurt içi 1737’dir. Ayrıca Ziraat Bankası yurt dışında şubelere sahiptir. Ziraat Bankası İngiltere, Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İsviçre, Kosova, Makedonya, Moldova, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan ve Ukrayna gibi ülkelerde de şube ve ofislerine sahiptir. En çok Yurtdışı şubesi Bosna Hersek’tedir. Ziraat Bankasının yurtdışı şubeleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yurtdışı Şubeleri

Ziraat Bankası Açılış Kapanış Saatleri

Ziraat Bankası 2023 yılı açılış kapanış saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasındadır. Bu saatler içerisinde bankayı ziyaret edebilir ve gerekli işlemlerinizi halledebilirsiniz. Çalışma saatleri 8 saattir ve bunun 12:30 – 13:30 arası yemek molası olarak geçmektedir. Bu 1 saat aralığında şube kapıları kapanır ve herhangi bir işlem yapılamaz. Tüm diğer bankalar gibi hafta sonu ve resmi tatil günlerinde çalışmaları bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Tablosu

GünlerAçılış SaatiKapanış Saati
Pazartesi09:0017:00
Salı09:0017:00
Çarşamba09:0017:00
Perşembe09:0017:00
Cuma09:0017:00
CumartesiHizmet DışıHizmet Dışı
PazarHizmet DışıHizmet Dışı

Diğer firma ve kurumların çalışma saatleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir