Bim İş Başvurusu ve Personel Alımı 2022
 1. Anasayfa
 2. Market İş İlanları

Bim İş Başvurusu ve Personel Alımı 2022

Bim İş Başvuru Formu, Bim İş İlanları ve Bim Personel Alımı Hakkında Detaylı Bilgiler

0

Bim, Türkiye’nin en büyük ve bilinen market zincirlerinden biri olmasıyla birlikte Bim iş başvurusu ve personel alımı 2022 gibi konulardaki araştırmalar da bir hayli artmaktadır. 1995 yılında Türkiye’de kurulan ve 21 mağaza ile faaliyete başlayan BİM Birleşik Mağazalar AŞ, günümüzde ise perakende sektörü pazar payı en yüksek olan şirkettir. En yüksek kalitedeki temel gıda ve tüketim malzemelerini halka en uygun fiyata sunmayı kendisine ana hedef olarak belirleyen Bim, bünyesinde bulundurduğu 750’yi aşkın ürünün satışını sağlamaktadır.

Uyguladığı fiyat politikası ile yüksek indirim, yani “hard discount” modelinin de Türkiye’deki ilk temsilcisidir. Özellikle de 2020 yılı itibariyle çok ciddi oranda büyüyen Bim, o yıl tam 969 mağaza açarak mağaza sayısı bakımından bir yılda yüzde 12 oranında büyümeyi başardı. Bim, günümüzde ise sadece yurt içinde 8407’den fazla mağazaya sahip olmakla birlikte yurt dışındaki mağazaların da eklenmesi ile birlikte bu sayı 9365’i aşmakta.

Ve bu denli yüksek sayıda mağazası bulunan Bim şirketi, yine on binlerce adet depoya ve yüzlerce de çalışma ofisine sahiptir. Günümüzde ise Bim’in 3449’u aşkın ofis, 5978’i aşkın depo ve 51.256’yı aşkın da mağaza olmakla birlikte toplam 60.663’ü aşkın çalışanı bulunmakta. Gün geçtikçe büyüyen ve büyüdükçe de personel alımı gerçekleştirecek olan Bim, belli dönemlerde yayınladığı iş ilanları ile çalışan kadrosunu sürekli olarak genişletmeyi hedeflemektedir. Eğer siz de Bim şirketine iş başvurusu yapmak ve bu bünyede istihdam edinmek istiyorsanız, gerekli tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bim Personel Alımı
Bim Personel Alımı

Bim İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bim iş başvurusu yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. İlk olarak iş bulma siteleri üzerinden Bim tarafından yayınlanan iş ilanlarını takip ederek buralara başvurabilir, veya da Bim’in kendine ait kurumsal web sitesi üzerinden Bim iş başvurusu yapabilirsiniz. Bim’in resmi web sitesine giriş yaptığınızda insan kaynakları sayfasında karşınıza çıkacak olan Bim iş başvurusu formu doldurarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ve bilmenizde fayda vardır ki; Bim’in kendi resmi web sitesi üzerinden yapacağınız iş başvurularınız çok daha kısa sürede tamamlanmakta olup olumlu sonuçlanma ihtimali de daha yüksektir.

Bunun sebebi, gerçekleştirmek istediğiniz iş başvurusu talebinin direkt olarak Bim insan kaynakları departmanına iletilmesi ve çok daha hızlı bir şekilde işleme alınmasıdır. Elbette ki Bim şirketine yapacağınız personel alımı başvurusunda çok dikkatli olmanız gereken bazı önemli hususlar mevcuttur.

Bunlar kısaca;

 • BİM iş başvurusu esnasında iletmiş olduğunuz bilgilerin kesinlikle doğru olması.
 • Geçmiş iş tecrübelerinizde hangi pozisyonlarda çalıştığınız.
 • Okul, eğitim, seminer ve kurs gibi bilgilendirici süreçlerden geçilmiş olması durumunda iş başvurusunda bu konulardan detaylıca bahsetmek.
 • Bu kısım belki de en önemlisi olacaktır ki; Bim iş başvurusu esnasında özgeçmiş kısmına kesinlikle kendinize ait bir tanıtım yazısı eklemenizdir.

Bim İş İlanları 2022

Bim market güncel iş ilanlarından bazıları şunlardır;

İstanbul/Anadolu – Bim Reyon Personel İş İlanları:

Mağazamızda bizimle çalışacak, kasap, şarküteri, meyve – sebze ve unlu mamüller reyon personelliği konusunda tecrübeli personel arayışımız vardır.

Genel Nitelikler:

 • Belirttiğimiz pozisyonlarda deneyime sahip.
 • Perakende sektöründe kariyer hedefi olan.
 • Esnek (vardiyalı) çalışma saatlerine uyum sağlayabilen.
 • İletişim becerisi yüksek ve ekip çalışmasına son derece yatkın.
 • Müşteri ve hizmet odaklı bir çalışma prensibine sahip.

İş Tanımı:

 • Müşterilere karşı güler yüzlü olmak, onları en güzel şekilde ağırlamak ve uğurlamak.
 • Ürünlerin etiket ve fiyat kontrollerini düzenli bir şekilde sağlamak.
 • Reyondaki ürünlerin standartlara uygun olmasını sağlamak.
 • Sorumlu olduğu reyonu çok iyi takip etmek, reyondaki ürünlerin stok ve sipariş takibini sağlamak.

İstanbul/Avrupa – Bim Depo Sevkiyat Şoförü İş İlanları:

Depolarımızdan mağazalarımıza sevkiyat hizmeti sağlayacak erkek personel şoför arayışımız vardır.

Genel Nitelikler:

 • En az ilköğretim mezunu olmak
 • C, E ve D sınıfı ehliyete sahip olmak
 • SRC2, SRC4 ve psikonteknik belgelerine sahip olmak
 • Dijital takoğraf kartı bulundurmak
 • Sevkiyatı yapılacak ürünlerin araca yüklenmesini, indirilmesini sağlamak ve tüm bunlara engel olacak bir sağlık sorununu barındırmamak
 • Takım çalışmasına yatkın olup iletişim becerisinin yüksek olması
 • Yoğun iş temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Akerlik görevini tamamlamış olmak
 • Tercihen İstanbul Anadolu yakasına ikamet etmek

İş Tanımı:

Mevcut depoya bağlı olan mağazalara gidecek ürünlerin belirlenmesi sonrasında o ürünlerin yükleme işleminin tamamlanması.

Bim Personel Maaşları 2022

Bim iş başvurusu yapan ve perakende sektöründe çalışan kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise Bim personel maaşları 2022 yılında ne kadar olacağıdır. Henüz yeni işe başlamış bir Bim personeli primler hariç 4500 TL ve primlerin de eklenmesiyle birlikte 5000 TL civarında maaş almaktadır. Bim mağaza müdürü maaşları da bunlardan bir tık daha fazla olmakla birlikte 5500 TL ve 6500 TL arasında değişmektedir.

Bim Çalışma Şartları 2022

Bim çalışma şartları ve saatleri istisnalar dışında tüm mağazalarda aynı geçerlilikte olmakla birlikte, sabah 08:45 ve akşam 21:45 şeklindedir. Vardiya sistemini zorunlu kılan Bim, çalışma saatlerini sabahçı personellerin 08:45 de mağazada olması ve 17:45’de paydos etmesi, öğlenci personelin ise 12:5 de işe başlayıp 21:45 de paydos etmesi şeklinde belirlemiştir.

Bim İş Başvuru Formu

Bim iş başvuru formu için aşağıdaki butona tıklayın.

Bim İş Başvuru Formu

İsbasvurusu.web.tr, ziyaretçilerine aradığı iş, yardım kampanyaları, başvurular hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefler.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir